Tudi šolarje na PŠ Šentviška Gora sta že obiskala policist Jure in policistka Klara. Najprej so se pogovorili o tem, na kaj morajo biti pazljivi, ko se v promet vključujejo kot pešci, kolesarji ali potniki. Pogovorili so se tudi, kdaj lahko gredo na cesto s kolesom in o nevarnostih v bližini kmečkih strojev.
Z igro vlog so na zanimiv način prikazali, kako poteka reševanje ponesrečenca v primeru prometne nesreče. Postali so policisti, reševalci in gasilci ter pomagali ponesrečenemu zajčku.
Pravila so ponovili še s poučnim sprehodom po nevarnejšem delu vasi, kjer hodi večina učencev k verouku. Ponovili so tudi pravila varnega prečkanja ceste.
Učenci so bili pohvaljeni, da že veliko vedo. Oni pa so se policistu in policistki za prijeten in poučen obisk zahvalili s sovicama, ki sta bili opremljeni z rumenima ruticama.
Želja vseh je, da bi bili otroci res previdni pri vsakodnevnem vključevanju v promet ter da bi vsak dan varno prišli v šolo in nazaj domov.
Za PŠ Šentviška Gora, Vlasta Sotenšek in Erika Laharnar