Skupina učencev PŠ Šentviška Gora je v nedeljo popoldne z nastopom razveselila starejše Planotarje, ki so se srečali na tradicionalnem jesenskem srečanju. Ker je bilo vreme lepo, je druženje potekalo kar pri cerkvi na Pečinah.
Prvošolke so jim pogumno povedale hudomušno pesmico Pravi babica in zapele pesmico o domovini.
Pri pesmici o metuljčku Cekinčku se je kot solistka predstavila prvošolka Valentina. Vsi skupaj pa so jim zapeli pesem o zajčku Modrijanu.
Za konec je četrtošolka Tereza zaigrala na harmoniko in tako ustvarila veselo razpoloženje.
Zbranim so učenci za spomin razdelili metuljčke cekinčke, ki so jih izdelali pri ustvarjalnih delavnicah. Nanje so zapisali tole misel:
Nihče ni popoln. Ne mlad in ne star.
Le skupaj lahko ustvarimo lepši in boljši svet.
Učenci so bili nagrajeni z aplavzom, sladkimi dobrotami in prijetnimi občutki, da so naredili nekaj dobrega.

Za PŠ Šentviška Gora: Erika Laharnar
objavila: Ana Selinec Kozorog