Ob 8.00 zjutraj smo učitelji in učenci na centralni šoli Dušana Muniha Most na Soči ter na vseh treh podružnicah odložili pisala, zaprli zvezke ter se podali pred šole. Skupaj z milijoni drugih stavkajočih smo želeli opozoriti na vse večje podnebne spremembe, ki so predvsem posledica izkoriščanja fosilnih goriv. Učenci so s svojimi plakati in transparenti, s katerih so kričali napisi, kot so »škode se ne da prebarvati«, »planet je naš dom, ne smetišče« ter »zdaj ali nikoli«, izrazili svoje mnenje o podnebnih spremembah ter pozvali svetovne voditelje k hitrejšemu ukrepanju.
Prihodnji teden se bo podnebni protestni val nadaljeval po celem svetu, v Sloveniji bodo stavke potekale v petek, 27. 9., v vseh večjih mestih od Maribora do Obale.