V letošnjem šolskem letu smo se po nekajletnem premoru spet odločili, da se udeležimo tekmovanja Male sive celice. Na naši šoli smo na tekmovanje prijavili dve ekipi. Prvo so sestavljali Hana Drole, Beno Poljanec in Ema Laharnar, drugo pa Jakob Feltrin, Lucia Eržen in Mare Trost. Novi virus je tudi na tem tekmovanju poskrbel za novost, saj je pisni del predtekmovanja potekal na matičnih šolah, preko računalnika. 15. 9. 2020, točno ob 14. uri so vsi tekmovalci v Sloveniji odprli elektronske teste in se lotili reševanja vprašanj, ki so bila zelo raznolika in so zahtevala veliko znanja, razgledanosti in različnih pristopov pri reševanju. Vsi tekmovalci so se zelo trudili, žal pa jim ni uspelo, da bi se uvrstili na ustni del tekmovanja. Za vse je bila to nova izkušnja. Za prikazano znanje in trud čestitam prav vsem tekmovalcem. Dogovorili smo se, da ne bomo obupali in se naslednje šolsko leto spet prijavimo.

zapisala, Nataša Rejc