V ponedeljek, 19. oktobra, smo v 1.a izvedli drugi letošnji športni podvig. V spremstvu jutranje meglice nad jezerom smo se podali skozi Modrejce do ranča Pelance pod Mengorami.

Bolj kot smo se bližali cilju, bolj je naraščalo vznemirjenje. Kajti velika večina prvošolcev se je veselila, da bodo prvič lahko jahali konja.

Pričakala nas je prijazna lastnica ranča Nejka Gerbec. Po uvodnem pogovoru o negi konj so učenci lahko krtačili Vilo in rjavega lepotca po imenu Mister. Opazovali smo, kako se konju nadene opremo, ki je potrebna za jahanje. V maneži je nato Mister potrpežljivo obhodil 21 x 3 krogov (v resnici še kakšnega več :-)).

Med čakanjem na ježo smo si čas popestrili z nogometom, baloni, igro v hiški in na gugalnicah.

Ugibajte, se nam je spet (preveč) mudilo nazaj domov, v šolo? O, ja.

Ko je lepo, čas vselej prehitro mine.

Zapisala: Urška Hrast