V petek, 6. maja, so najbolj zveste bralke od 6. do 9. razreda preživele čarobno noč med knjižnimi policami. Šolska knjižnica je za eno noč postala njihova soba.

Že ob 17:00 se je začel pester program, nad katerim so bile vse učenke zelo navdušene.

Najprej nas je obiskala Simona Skočir, novinarka Primorskega vala, in nam povedala veliko zanimivosti o svojem delu. Skupaj z učenkami je posnela tudi radijsko oddajo, ki jo boste kmalu lahko poslušali na radiju Primorski val ali jo našli na njihovi spletni strani.

Nato so bralke igrale spoznavni bingo. Všeč jim je bilo, da so se lahko družile z učenkami različnih razredov.

Sledila je predstavitev pisateljice in pesnice Alme Karlin, ki je prva Slovenka, ki je popolnoma sama prepotovala ves svet.

Pogovarjali smo se tudi o mladinskem romanu Haife al Mansour Zeleno kolo.

Na koncu prvega dne smo si ogledali film Zeleno kolo.

V soboto, 7. maja, so učenke po zajtrku s knjižničarko Katjo Kovačič odigrale posebno igrico z emotikoni. Ugibale so naslove znanih mladinskih romanov.

Vrhunec vikenda pa je bil prav poseben obisk skrite gostje. Imeli smo čast, da nas je obiskala ilustratorka Tinka Volarič, ki je nekoč tudi sama »gulila« klopi naše šole. Učenkam je na slikovit način predstavila svoje delo in jim na koncu tudi nekaj narisala za spomin.

»Najbolj mi je bilo všeč, ko nas je obiskala radijska novinarka. Še bom prišla.« (Eva Kenda Drekonja, 6. A)

»Na noči knjige mi je bilo všeč druženje z učenkami iz drugih razredov.« (Lucija Leban, 7. B)

»Najbolj mi je bilo všeč, ko nas je obiskala skrita gostja. Na Noč knjige bi še prišla.« (Gaja Burgar, 7. A)

»Najbolj mi je bilo všeč to, da smo prespali v knjižnici, zelo rada bi še prišla. Naučila sem se veliko novega.« (Ursula Gruden, 8. A)