S projektom Vodna šola nadaljujemo tudi v tem šolskem letu. V tednu pred počitnicami so učitelji skupaj z učenci naredili načrt, kako se bodo spodbujali k pitju vode. Vsak razred naj bi izdelal plakat o vodni šoli in le ta naj bi visel na vidnem mestu v učilnici tako, da bi učence dodatno opominjal, naj že popijejo nekaj vode, da se ne bodo žejni lotili šolskih nalog. Dokazano je namreč, da smo lahko veliko bolj zbrani in uspešni pri delu, če smo dovolj hidrirani, še posebej pred “testnimi nalogami”.

Tudi zato letos uvajamo vodne odmore ob koncu 1. in 4. šolske ure. Učitelji si skupaj z učenci vzamejo čas, da se odžejajo z vodo, ki jo natočijo iz pipe ali pa je prinesena od doma, lahko tudi v obliki nesladkanega napitka, čaja.

Več o projektu najdete pod zavihkom Vodna šola, na spodnjem posnetku pa si lahko pogledate “flaške”, ki so si jih omislili lanski drugošolci.

Zapisala Helena Bizalj