Učenci na PŠ Šent. Gora so  tokrat spoznavali stare igrače  in  se igrali stare igre z etnologinjo Karlo Kofol.
Ker je bila na obisku pri vrtčevskih otrocih, smo izkoristili priložnost in jo povabili tudi v šolo. Skozi vrata učilnice je vstopila z velikim medvedkom v eni in kovčkom v drugi roki.
Z učenci so se pogovarjali, s kakšnimi igračami se igrajo, kaj jim igrače pomenijo, katere igre se igrajo v družbi in katere, ko so sami.
Povedala jim je, od kod je dobil medvedek ime teddy bear. Seveda je učence najbolj zanimalo, kaj je v starem kovčku. Karla jim je pokazala različne igrače, take, ki jih imajo shranjene v muzeju in nekaj takih iz svojega otroštva, pa tudi igrače, ki jih je kupila na potovanjih. Učenci so jih z veseljem preizkusili.
Karli so pokazali še igri štrika velika in cibumčkanje, ki so se ju igrali otroci na Planoti.
Pri igri s kamenčki jim je z dobrim sodelovanjem uspelo oblikovati lep motiv.
Za konec so se igrali v dvojicah še igre s ploskanjem in kašo mlet.

Tudi tokrat je čas ob igri prehitro minil. Karli so se za prijetno, zabavno in poučno druženje zahvalili s pisanim ptičkom.

Za PŠ Šentviška Gora, Erika Laharnar in Vlasta Sotenšek