V petek, 22. septembra 2023, je učiteljica Urška pri fiziki v 9. a razredu pripravila presenečenje, ki ga nismo pričakovali. Kmalu po začetku šolske ure so na vrata potrkali otroci iz vrtčevske skupine Krtki. Ko smo se posedli v klopi, je učiteljica pokazala nekaj preprostih eksperimentov. Tako mi, kot oni, smo sodelovali pri napovedovanju izidov poskusov. Otroci so nas presenetili z zbranim poslušanjem.  Odgovarjali so tudi na vprašanja.

Vsi smo se zabavali in hkrati tudi učili in želimo si, da bi še kdaj ponovili tako uro fizike.

Zapisali Manca Lipičar in Ana Jordan, 9. a

Naj o tej posebni šolski uri »spregovorijo« vtisi devetošolcev in otrok iz skupine Krtkov. Zgovorne pa so tudi fotografije.

Vtise smo zbrale učiteljica fizike Urška Kenda Mavrar ter vzgojiteljica Katja Šturm Kovačič in pomočnica vzgojiteljice Mateja Kragelj Čebokli, ki je dogodek tudi fotografirala.

Vtisi devetošolcev:

Lepo je bilo, ker so bili pri uri tudi otroci iz vrtca in tudi zato, ker smo imeli malo drugačno uro fizike. Maša

Pri uri mi je bilo všeč, ker je bil malo drugačen pouk. Če bi ga lahko ponovila, bi ga. Gaja

Bilo mi je kar všeč. Otroci so bili smešni in nam ni bilo treba nič pisati. Niko

Zanimivo mi je bilo, ker so bili poskusi tako za nas kot tudi za mlajše. Nejc

Ura je bila zabavna zaradi otrok. Na koncu so bile dobre rozine. Jaka

Vtisi otrok iz skupine Krtki:

Mi je bilo lepo, ker je Urška kazala poskuse. Najbolj mi je bil všeč tisti s podmornico, ki je šla gor in dol, je tudi potonila. Fajn je bilo, ker smo bili v šoli. Mia

Meni je bilo lepo, da sem sedel pri starejšemu bratu Taju. Najbolj mi je bila všeč podmornica, ki je šla gor in dol. Tian

Mi je bilo lepo, ker je bila ladjica in podmornica. Bor

Meni je bilo lepo, ker je bilo zanimivo, ker je učiteljica dala na ladjico kroglice iz plastelina. Zdelo se mi je lepo, da smo bili v ta pravi šoli. Sara

Je bilo lepo, smo gledali poizkuse, ki jih je delala Urška. Filip