V tednu otroka se je na PŠ Podmelec dogajalo marsikaj. Učenci so bili brez domačih nalog in brez ocenjevanj. Več so se igrali in se zabavali, pozabili pa niso niti na učenje.

Na dan ponedeljka so se »ta veliki« podali na centralno šolo, kjer so se preizkušali v vožnji z avtomobilčki Jumicar. Vsi skupaj so v sredo obiskali Potujočo knjižnico, tretješolcem pa je knjižničarka Maja predstavila tudi akcijo Moja knjižnica. V četrtek so jih obiskali gasilci PGD Kneža, skupaj so izvedli vajo evakuacije. Istega dne je svoj obisk najavila tudi knjižničarka Martina ter učencem prebrala pravljico Pozabljiva stonoga. Vsak je imel tudi možnost predstaviti svojo najljubšo knjigo. V petek, 6. oktobra pa so s predstavo Magdalenca išče fanta navdušili  varovanci VDC Tolmin.

Vtisi po preteklem tednu:

Teden je bil zanimiv, ker smo imeli veliko obiskov. (Brina)

Bilo mi je všeč, ker smo se vozili z gasilskim avtom. (Ivo, Jasna)

Všeč mi je bilo, ko so prišli gasilci in si vzeli čas za nas. Dovolili so nam, da smo špricali z vodo. (Žan)

Reševali so nas skozi okno. (Jan, Neža, Neja)

Odpadla nam je kakšna ura pouka. (Nuša)

Knjižničarki smo pokazali svoje najljubše knjige. (Brina)

Imeli smo ŠPO po lastni izbiri. (Žan)

Avtomobilčki so mi bili najbolj všeč, ker smo lahko vozili avto. (Nejc, Mia)

Ko so prišli gasilci, je bilo najbolj fajn. (Žiga, Asija)

Predstava mi je bila zelo všeč. (Nia, Neja, Žiga)

za podmelške Zakaje objavila Andrejka