so pripravili prvo radijsko oddajo Kotiček za šolarje v mesecu novembru, ki bo na radijskih valovih Alpskega vala v sredo, 8. 11. 2023, ob 17. uri

Otroci iz vrtca so v njej s pripovedovanjem in s pesmijo predstavili kam vse gredo na sprehod, kaj tam vidijo in koga srečajo.

V nadaljevanju so šolarji predstavili bogato bero dejavnosti v tednu otroka:

• obisk gledališke skupine iz VDC Tolmin, ki jim je zaigrala predstavo Magdalenca išče fanta,
  • izdelavo razredne knjige z naslovom Živalski zakaji, ki so jo napisali in ilustrirali učenci 1. in 2. razreda,
  • prvošolčkovo prisego,
  • vožnjo z avtomobilčki Jumicar na centralni šoli,
  • pohod na Temljine in
  • vajo evakuacije z gasilci.

Gasilcem so na njihovem praznovanju  v septembru zapeli Kekčevo pesem. Kekca so učenci spoznavali iz filmov in knjig. Ob tem so se spomnili še na obisk gospe knjižničarke Maje Jermol iz potujoče knjižnice, ki je tretješolcem predstavila bralnospodbujevalno akcijo Moja knjižnica.

Na koncu radijske oddaje so se učenci poslovili z radovedno navihanim pozdravom iz Podmelca.

Novico zapisala Martina Kozorog Kenda po scenariju, ko so ga pripravile mentorice oddaje: Špela Krivec, Vida Drole in Andrejka Šulin

Posnetek oddaje