V ponedeljek, 25. 3. 2024, smo predstavniki naše šolske skupnosti pripravili in uspešno izpeljali Občinsko zasedanje otroškega parlamenta. Udeležili so se ga predstavniki OŠ Podbrdo in OŠ Tolmin z mentoricami, ravnatelji , predstavniki medijev, občine in seveda gospod župan Alen Červ.

Letošnja tema je bila enaka kot lani: Duševno zdravje mladih.

Lani smo raziskovali, iskali rešitve, letos pa je leto za izvedbo dejavnosti, ki smo si jih zastavili.

Dobro nam gre, saj smo kar nekaj le teh že izpeljali, dve pa nas čakata še do konca šolskega leta.

Županu smo zastavili tudi vprašanja pod naslovom: »Kje pa nas čevelj žuli?«.

Pozorno nam je prisluhnil in z njegovimi odgovori smo zadovoljni.

Seveda pa smo mi tisti, ki moramo dat pobude in na pravi način pristopit k njihovi izvedbi. Veseli nas, da imamo podporo tako pri ravnateljih kot tudi s strani Občine Tolmin.

Drugi del dneva, potem ko smo pojedli piškote in popili so, smo preživeli v Knjižnici Cirila Kosmača.

Knjižničarka Martina Golob nam je pripravila zanimivo in aktivno predstavitev knjig, ki imajo tematiko, povezano z duševnim zdravjem mladih.

Večino teh knjig nismo poznali, tako da imamo sedaj še eno rešitev več, za dni, ko nismo v najboljši »koži«. Branje.

V sredo, 27. 3. 2024, bosta Anton in Nejc z naše šole odšla z mentorico Matejo Maretič na Regijsko zasedanje otroškega parlamenta v Ajdovščino. Tam bosta zastopala vse učence tolminske občine.