Zaključni naravoslovni dan je prvošolce in drugošolce vodil v Polhov Gradec. Obiskali smo kraj polha Rogovileža, ki smo ga spoznali v istoimenski pravljici. V Polhovem doživljajskem parku je z našo pomočjo polh našel svoj novi dom, izdvedeli pa smo veliko nadvse zanimivih reči o živalih. Za vse opravljene naloge smo si na cilju prislužili spominsko nagrado!

Nato smo v polhograjski graščini obiskali še Muzej pošte in telekomunikacij. Izvedeli smo, kako je delovala pošta nekoč: od poštnih uniform, torb, prevoznih sredstev … do mobilne telefonije. Preizkusili smo telefonsko centralo. Za sklep smo izdelali poštni rog, s kakršnim so postilijoni v preteklosti naznanjali, kakšne vrste pošto so dostavili.

Veseli smo bili novih krajev in novih spoznanj.

Zapisala: Urška Hrast