Učenci 3. razredov centralne šole in vseh treh podružnic so se družili na skupni ekskurziji v Ljubljano. Po dvourni vožnji z avtobusom so se v parku Tivoli najprej okrepčali z malico in se sprostili na igralih, nato pa se peš podali do Ribjega trga, od koder so si privoščili celourno vožnjo z ladjico po Ljubljanici. Kasneje so se razdelili v dve skupini; prva si je ogledala del stare Ljubljane ter se posladkala s sladoledom, druga pa se je v Šolskem muzeju  vživela v nedeljsko šolo iz leta 1865. Čez čas sta se skupini zamenjali. Polni novih spominov so se odpravili na pot proti domu z mislijo, kako je v današnji šoli vendarle lepo; ni se našel junak, ki bi si želel hoditi v šolo iz leta 1865.

objavila Andrejka