Prag 1. a razreda na centralni šoli na Mostu na Soči je letos pogumno preskočilo 15 prvošolcev: Teo, Mia, Sara, Nik, Nadja, Tian, Bor, Filip, Tai, Mai, Kim, Amalija Zvonka, Tara, Adam in Maša.

“Špalir” učencev razredne stopnje, himna otroškega pevskega zbora, izrečena topla dobrodošlica ravnateljice Mojce Florjančič in direktorja občinske uprave gospoda Mitje Taljata, recitacije drugošolcev in tretješolcev, ljudski ples, instrumentalni vložki – to je le nekaj utrinkov, ki so popestrili prazničen dan našim prvošolcem. Po kratkem kulturnem programu in sladkem presenečenju so se  pogumno podali na ogled svoje učilnice. Več si oglejte v VIDEU.

Vsak začetek je težak, a letošnji prvošolčki so z velikim pričakovanjem zakorakali v prvi razred. Sonce jim je narisalo nasmeh na obraz in upamo, da bo takšno tudi njihovo prvo šolsko leto – sončno, nasmejano in vedoželjno.

Zapis in montaža: Urška Hrast

Foto: Marjan Rodman