Otroke vrtca in učence  PŠ Šentviška Gora je tudi letos obiskal policist Jaka. Najprej so  se mlajši učenci in otroci iz vrtca odpravili na poučni sprehod skozi zgornji del vasi. Pri župnišču so vadili  varno prečkanje ceste. V drugem delu so se učence 1. in 2. razreda pridružili še starejši učenci. V sproščenem in poučnem pogovoru so ponovili pravila, ki jih morajo upoštevati kot udeleženci v prometu v različnih vlogah – kot pešci, kolesarji, potniki. Ker smo na podeželju, jih je policist opozoril tudi na varnost v bližini traktorjev in delovnih strojev. Ugotovili smo, da pravila dobro poznajo. Policist jim je toplo priporočil, da se jih res vedno  držijo tudi v praksi, saj je frajer tisti, ki skrbi za svojo varnost. Povedal jim je, da je žal veliko nesreč, v katerih so udeleženi tudi otroci.

Prvošolcem je policist razdelil še prometne pobarvanke in barvice.

Za prijetno  in poučno druženje so se mu zahvalili z v les vžgano podobo policista. Obljubil jim je, da jih bo še obiskal, včasih tudi nenapovedano, da bo videl, če  držijo obljubo  glede upoštevanja prometnih pravil.

Za PŠ Šent. Gora, Vlasta Sotenšek in Erika Laharnar