V tednu otroka so učenci PŠ Podmelec svoje nepopisane liste dobro zapolnili z različnimi dejavnostmi. Poleg vseh obiskov in aktivnosti so bili veseli tedna brez domačih nalog, brez ocenjevanj in obilico igre in zabave. Na dan ponedeljka so učenci 3. in 4. razreda odšli na centralno šolo, kjer so prisluhnili teoretični osnovi cestno prometnih predpisov v programu Jumicar ter se preizkusili v vožnji z avtomobilčki na poligonu. V sredo so vsi učenci obiskali potujočo knjižnico, prvošolci pa so bili sprejeti tudi v šolsko skupnost. Istega dne jih je obiskala knjižničarka Martina ter jim predstavila Norveško in prebrala pravljico o Maji, ki je iskala prijateljico. Četrtek je bil dan za dobrodelnost. Otroci so skupaj z gasilci PGD Kneža izvedli vajo evakuacije, nato pa si ogledali »reševanje iz zadimljenega prostora« v gasilskem domu. Poučili so se o nevarnosti baterij v elektronskih napravah ter spoznali pravi način gašenja požara v kuhinji. Obiskala sta jih tudi policista in jim predstavila svoje delo. Tako gasilci kot tudi policista, so poskrbeli še za sladko presenečenje. Petek pa je bil namenjen športu; učenci so dopoldan preživeli v Domu puntarjev, kjer so se zabavali ob štafetnih igrah in potrdili misel, da je potrebno sodelovati, pa tudi če ravno ne zmagaš. Ob kimanju malih glavic lahko zaključim – lepo je bilo.

za PŠ Podmelec, Andrejka