Skoči na glavno vsebino

Na PŠ Dolenja Trebuša radi spodbujamo prijaznost. Kako biti prijazen do sebe, do drugih in do narave, ki jo vsi občudujemo.

V ponedeljek, 24.3, smo spoznali prijaznega Tomaža, ki nam je pokazal kako se spremenimo, če nas nekdo vsakodnevno žali in ponižuje. Zato je zelo pomembno, da se med seboj spoštujemo, si pomagamo in smo med seboj prijazni.

V torek smo začeli zbirati semena prijaznosti. Ko so učenci in učenke naredili nekaj prijaznega za sošolca ali sošolko, so vzeli seme in ga dali v lonček. Ob koncu tedna smo semena posejali. Ko smo zanje skrbeli, je naša prijaznost le še rasla.

V sredo so učenci izbrali skritega prijatelja za katerega so v tistem dnevu še posebej skrbeli.

V četrtek smo med poukom delali le v dvojicah ali skupinah, kjer so učenci vadili strpnost, pomagali so en drugemu in med seboj sodelovali.

V petek pa se je prijaznost zlila tudi na papir, kjer so otroci naslikali kaj jim prijaznost pomeni.

Pogovarjali smo se tudi o kampanji Odpikajmo nasilje, ki je ozaveščala pojav  medvrstniškega nasilja in poskušala spodbuditi otroke, da kakršnikoli nasilje ni sprejemljiv način vedenja. Skozi pogovor smo naredili tudi čudovita plakata, ki nam že krasita hodnik.

Ob vsem tem pa nismo pozabili na prijaznost do narave. V tednu za spremembe (31.3. – 4.4.) smo imeli zbiralno akcijo papirja, odpadnih baterij in kartuš ter zbiranje pokrovčkov. Očistili smo okolico šole, poti, gozdove in okolico reke Idrijce.

Otroci nam vsakodnevno pokažejo kako malo je potrebno, da smo lahko srečni. S prijaznostjo do drugih in narave pa lahko spremenimo svet. Spremembe se začnejo pri nas, z enim prijaznim dejanjem naenkrat.

Napisala: Barbara Testen Ranković 

Orodna vrstica za dostopnost